O nás

Jak pracujeme, kdo jsme, v co věříme?

SvatýSedláček-konopí

 

~

Svatý Sedláček je rodinnou firmou se sídlem v Jeseníku, která je založena na poctivé a dlouholeté práci s konopím – od výběru semínka přes pěstování a sklizeň až po následné využití.

Vizionářem firmy je Leopold Svatý, který se konopí a všemu s ním spojenému věnuje již několik desítek let. Svým nadšením pro tuto bylinu ovlivnil i svého švagra Petra Sedláčka, jenž původně vystudoval logistiku a management. Jejich spojením vznikla firma, která snoubí Leopoldovy zkušenosti a nové nápady s Petrovou praktickou znalostí oblasti obchodu a nadšením pro konopí a zdravý životní styl. Firma se zpočátku věnovala pěstování, následnému zpracování a velkoobchodu s CBD. Později dozrál čas na vytvoření vlastních, přírodních a šetrně vyráběných produktů. V roce 2020 byl spuštěn stávající e-shop s konopným zbožím, jež najdete i v e stále větším počtu kamenných obchodů po celé republice.

Jemné ruce a ženská pečlivost přicházejí ke slovu díky Silvii Svaté a Michaele Sloukové. Obě se o konopí začaly zajímat díky svým mužům a po mateřské dovolené se staly součástí firmy. Michaela se věnuje především vizuální a estetické stránce produktů a také materiálům, z nichž jsou vyrobeny obaly pod značkou Svatý Sedláček. Silvie se více zaměřuje na propagaci a komunikaci se zákazníky. Obě výrobky taktéž navrhují, testují a všechny „pečlivě osahají“, neboť právě jejich rukama prochází prakticky veškeré zboží při balení a etiketování.

„Pěstujeme, procházíme se po konopných polích, věnujeme čas a energii novým studiím a sběru informací o tom, co se v konopném světě děje. Testujeme na sobě i širokém okolí rozsah působení této mocné byliny, stejně jako laboratorně testujeme složení našich rostlin a obsah účinných látek. Zdokonalujeme se v tom, co už umíme, a neustále se učíme věci nové tak, aby se zdraví přírody promítlo skrze naše rostliny do zdraví lidského těla.“

~