Mít krásné ruce...

V zimních měsících, během mrazivých a větrných dnů, má naše pleť a pokožka obecně tendenci k vysoušení. Stává se tak proto, že chladný vzduch, případně vítr rychleji vysušují svrchní část pokožky, která je pak citlivější a křehčí. V současné době s k tomu přidává také častější používání antibakteriálních přípravků, které nepatří mezi šetrností oplývající prostředky. 
Mít ruce pěkně v rukavičkách, teple a chráněném prostředí je velikou výhodou, ovšem nefunguje to stoprocentně. A ti, kteří tráví ve venkovním prostoru více času nehledě na roční období, velice dobře znají pocit “šustivých” rukou, kdy je pokožka natolik vysušená, že při promnutí dlaní volá po péči jasným zvukovým signálem.

Co tedy s tím?
K dispozici je ohromné množství způsobů, jak ruce zahrnout laskavostí. Některé jsou ultrarychlé, jiné vyžadují více času a pozornosti. U všech je dobré pracovat s co nejčistšími surovinami, vyhnout se zbytečné chemické zátěži (konzervantům, ropným produktům, pěnidlům apod.)

Pojďte vyzkoušet dva druhy jemné konopné péče…

 

Olejová lázeň 
Tady budete potřebovat konopný olej - za studena lisovaný olej z konopných semínek, plný omega-6 a omega-3 mastných nenasycených kyselin, které pokožku dokáží vyživit a suchým místům navrátit potřebnou vlhkost. Vitamín D pak pokožku zjemní a hydratuje. Pokud se kolem nehtů objevily záděrky, regeneraci podporující konopný olej pomůže zacelit i tyto nepříjemnosti. 

. 500 ml vody zahřejte na teplotu takovou, aby pro vás bylo ponoření rukou příjemné
přelejte ji do prostornější nádoby, tak aby v ní byl prostor pro vaše ruce
přidejte lžíci konopného oleje a pokud si přejete, přidejte některý z esenciálních olejů, který  podpoří a doplní účinek konopného oleje - heřmánek, levanduli. Stačí jedna kapka.
ponořte ruce do lázně a nechte rostlinné pomocníky pracovat… alespoň na 10 minut
ruce pak jemně osušte ručníkem 

Každý krok si zaslouží vaši plnou pozornost a celý proces, který zabere 20 - 30 minut pak může být vaším oblíbeným rituálem. 

 

 

Pečlivé nanesení krému
Ochranný krém na ruce s kanabinoidy pečuje o pokožku rukou při denním používání neustále - hydratuje je, pomáhá zacelovat případná malá poranění a hloubkově pokožku vyživovat.
Ale když se zima ukáže v plné parádě, může být využit také jako intenzivní maska. 

ruce nejdříve umyjte a jemně osušte ručníkem
do středu dlaně naneste větší množství krému a přidejte několik kapek konopného oleje
promněte ve dlaních a postupně jemnou masáží naneste na celé ruce
. věnujte se více místům, kde je pokožka sušší, popraskaná a okolí nehtů
nechejte krém vstřebat do pokožky a alespoň několik minut dovolte, aby ruce odpočívaly

 

Každý druh kosmetické péče je příjemným způsobem, jak dát svému tělu najevo, že nám na něm záleží. Nezapomínejte ale, že naše tělo potřebuje každodenní pozornost, zdroj. To, co můžeme sníst. V souladu s rytmem přírody, nastavením našeho těla a možností, které máme, vybírejte i zde to nejčistší, co můžete. Tělo vám každý den poděkuje.

 

ruce_s krabičkou